Буковель – це найвідоміший гірськолижний курорт Україні, потрапити до якого є мрією багатьох. Особливо гарний Буковель взимку. Коли сніг білосніжною ковдрою вкриває гірські схили, а сосни й смереки створюють святковий настрій та радують своєю яскравою зеленню. Лише одне відлякує значну кількість туристів – ціни. Вони у Буковелі не з дешевих. І навіть поїсти у місцевих закладах коштує досить дорого. Але вихід є.
Зимовий відпочинок у Татарові: доступні ціни та висока якість
Зовсім поруч з розкрученим Буковелем причаїлося невеличке село Татарів. Затишні будиночки його мешканців простягнулися берегом бурхливої гірської річки Прут, та де-не-де видніються дахи невеличких та по-домашньому комфортних готелів. Один з них готель «Коруна». В ньому усього 65 номерів класу стандарт, напівлюкс, люкс та апартаменти. Вони відрізняються розмірами, кількістю спальних місць, наявністю додаткового обладнання, але всі затишні, зручні та надзвичайно чисті. Адже бездоганно чистота – це один з пріоритетів цього готелю.
В готелі є ресторан, який спеціалізується на європейській та гуцульській кухнях. Причому ціни як у самому готелі, так і в ресторані значно відрізняються у кращий бік, у порівнянні з аналогічними закладами Буковелю.
З розваг у «Коруні» гостям пропонується банька, басейн, більярд, тенісний корт. Подбали тут і про гостей з дітьми. І поки дорослі будуть проводити час на екскурсіях чи у ресторані, у дитячій кімнаті дітлахи стануть бавитися під наглядом досвідченої няні.
Зимові розваги поруч
Значною перевагою Татарова є розташування поблизу центра зимового туризму Карпат Буковеля. 20 хвилин їзди автобусом по мальовничій дорозі – й ви там. Це дуже зручно для шанувальників гірськолижного спорту, які мріють з вітерцем покататися по засніжених гірських схилах. Там туристам пропонують:
- спуск на дошці сноубординг;
- спуск на камері сноутюбінг;
- тролеї;
- ковзанка на озері;
- катання на снігоходах;
- катання на ратраках;
- спуски буковельськими гірками;
- гірські лижи;
- пішохідні екскурсії горами;
- кінні прогулянки до мостів-віадуків;
- різноманітні гастротури з дегустацією страв гуцульської кухні та місцевих сирів
Існує прокат обладнання, досвідчені інструктори, та навіть школи сноубордингу та катання на лижах.
Незабутнє враження залишить відвідування екопарку «Гуцул-ленд», який взимку здається особливо казковим. Тут зібрані побутові речі, якими здавна користувалися місцеві мешканці – гуцули, лемки, бойки, Відвідувач ніби переноситься у часі. Можна посидіти у справжнього каміна, подивитися на його полум’я, послухати, як тріщать дрова, змолоти зерна на старовинних кам’яних жорнах, працювати на ручному ткацькому верстаті, побачити, як готують місцеві сири та навіть взяти участь в театралізованому місцевому весіллі.
Весь день у Буковелі працює сувенірний базар, де є можливість не тільки придбати вироби народних ремесел, але й зігрітися чашечкою гарячого глінтвейну чи скуштувати місцевих м’ясних делікатесів.
Стомившись від бурхливих розваг та шуму, дуже приємно повертатися до тихого Татарова та, насолоджуючись запашним чаєм з карпатських трав, дивитися з вікна на засніжені вершини гір, які здаються нереально казковими. А на ранок, не виходячи з території готелю «Коруна», відвідати етнографічний музей гуцульського побуту, який знаходиться прямо тут, у справжній гуцульській хаті, яку привезли з села Шепіт, та дбайливо зберігається співробітниками готелю. Вхід до неї безплатний.
Як зекономити на зимовому відпочинку в Буковелі
У «гарячий» сезон гірськолижного спорту та на новорічні свята ціни у Буковелі найвищі. Тому їхати сюди краще на початку зими, у кінці листопаду чи на початку грудня. Така ж ситуація складається у кінці лютого, на початку березня. Снігу в цей час достатньо, але великого напливу туристів немає. Значна частина готелів у цю пору надає гостям значні знижки. Ще більше можна зекономити, якщо зупинитися не в самому Буковелі, а в навколишніх селах, таких як Татарів. За рівної якості сервісу житло та харчування там обійдеться в рази дешевше.
Зимовий відпочинок у Карпатах не такий дорогий, як здається на перший погляд. Якщо все завчасно спланувати та зупинитися, наприклад, в Татарові, він не дуже вдарить по кишені, але чудові спогади залишить на все життя. Корисна інформація щодо цін є на сайті https://koruna.ua/articles/zymovyj-vidpochynok-2017-2018-u-tatarovi-najkrashhi-tsiny-v-karpatah.